با این ۵ اقدام از کرم‌خوردگی دندانهایتان راحت شوید

کرم‌خوردگی و پوسیدگی دندان در اثر فعالیت‌های باکتری‌های خاصی در دهان بروز می‌یابد. این باکتری‌ها سم‌هایی تولید می‌کنند که مینای دندان و لایه‌های زیر آن، موسوم به "عاج دندان" را خراب می‌کند.

گرچه مواد معدنی درون بزاق دهان و فلوراید موجود در خمیردندان مینای دندان را ترمیم می‌کنند، اما بسیاری معتقدند کرم‌خوردگی دندان به طور طبیعی قابل درمان نیست. این در حالی است که محققان به تازگی از روش‌های ساده‌ای برای احیای مینای دندان و از بین بردن آثار پوسیدگی دندان پرده‌برداری کرده‌اند.

بر اساس گزارشی که در مجله "بریتیش مدیکال" (British Medical) منتشر شده تحقیقی نشان داده است رژیم غذایی مناسب می‌تواند آثار کرم‌خوردگی و پوسیدگی‌های دندان را به طور کامل از بین ببرد.

ادامه مطلب

دندان های خود را بدون نیاز به دندانپزشک پرکنید

دندان ها از چهار لایه تشکیل شده اند که اسید دهان می تواند به این لایه‌‌ها آسیب برساند و با از بین رفتن لایه ها حفره در دندان‌ها ایجاد می‌شود. برخی علائم نشان دهنده آن است که دندان های شما در حال پوسیدگی است.

ادامه مطلب

جریان الکتریکی جایگزین آمپول‌های بی‌حسی در دندانپزشکی

محققان برزیلی به یک روش بی‌حسی موضعی دست یافتند که با استفاده از جریان ضعیف الکتریسیته، بیمار را از آمپول بی‌حسی بی‌نیاز می‌کند.

ادامه مطلب

رفع مشکلات دارویی با مخاط چسب دهانی ساخت محققان کشور

محققان یکی از شرکتهای دانش‌بنیان در مرکز توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موفق به تهیه آفتوژل برای رفع مشکلات دارویی شدند.

ادامه مطلب

ساعتهای کاری

             شنبه تا جمعه
8:00 صبح تا 00:00 شب
   کلینیک جمعه ها و ایام تعطیل فعال است