ایمپلنت

ایمپلنتدندان ها ، مرواریدهای دهان هستند. جای خالی این مروارید ها در صدف وجودتان، لبخند زیبای شما را کمرنگ می کند. ایمپلنت ، جایگزین مناسبی برای دندانهای از دست رفت شماست. ایمپلنت به معنی کاشتن و ایمپلنت دندانی به معنای کاشت وسیله ای ریشه مانند درون استخوان فک ، به منظور جایگزینی دندان از دست رفته اطلاق می گردد. با ساخت ایمپلنتهای دندانی ، تحولی شگرف درعلم دندانپزشکی رخ داد. ایمپلنت بدون شک بهترین روش جایگزین دندانهای از دست رفته می باشد چرا که در این روش نیازبه تراش دندانهای مجاور نبوده و از تحلیل استخوان جلوگیری می شود. ایمپلنت ، پین های باریکی هستند که از تیتانیوم خالص سازگار ساخته شده و درون استخوان فک گذاشته می شود.

ایمپلنت باید کاملا در استخوان مدفون شود. در قسمتهایی که استخوان کافی وجود ندارد باید با پیوند استخوان که از خرده های استخوان حاصل از دریل کردن به دست می آید و یا استخوان مصنوعی استفاده شود.

جهت فک پایین سه ماه و جهت فک بالا چهار تا شش ماه انتظار لازم است تا پیوند بین ایمپلنت و استخوان به طورکامل برقرار گردد. پس از دوره انتظار ، قسمت تاجی ایمپلنت سوار شده و مراحل قالبگیری و قراردادن روکش صورت میگیرد.البته در بعضی سیستم ها ی نوین، امکان قراردادن سریعتر روکش ها با احتیاطات لازم وجود دارد.

در روشهای سنتی برای جایگزین کردن دندانهای از دست رفته بیمار ، از بریج (Bridge) یا پل بندی استفاده میشود . این نوع از درمان اگرچه نیازهای بیمار را به صورت میان مدت فراهم می کند اما عوارض متعددی به همراه دارد .

مهمترین عارضه این روش ، تراش و تخریب دندان های طبیعی بیمار می باشد که باعث کاهش طول عمر دندانها می گردد و بیمار پس از مدتی ناچار خواهد بود از بریج های بیشتر و یا از پروتزهای متحرک که درمان ناخوشایندی می باشد استفاده نماید .

یکی از نکات مهم دیگر که بیماران باید به آن توجه ویژه داشته باشند این است که در صورت کشیدن دندان های آسیب دیده خود ، استخوان فکی به مرور زمان دچار تحلیل می شود و این مسئله سبب می گردد که کیفیت درمان ایمپلنت تحت تاثیر قرار گیرد ؛ بنابراین بیمارانی که مایل می باشند از ایمپلنت برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود استفاده نمایند ، می بایست قبل از کشیدن دندان با دندانپزشک خود مشورت نمایند .

لازم بذکر است که امکان قراردهی ایمپلنت تقریبا در همه بیماران وجود دارد. بیماران دیابتی کنترل شده ویا فشار خون کنترل شده نیز امکان گذاشتن ایمپلنت را دارند. در مورد سیگاریها با احتیاطات خاصی می توان ایمپلنت گذاشت اگر چه درصد موفقیت پایین تر است

ساعتهای کاری

             شنبه تا جمعه
8:00 صبح تا 00:00 شب
   کلینیک جمعه ها و ایام تعطیل فعال است