بیماری لثه

از شایع ترین بیماری های مزمن عفونی ، بیماری لثه می باشد که اغلب افراد دچار آن می شوند. التهاب و عفونت ناشی از باکتریها سبب بیماری های لثهبروز بیماری های لثه می شود. بیماریهای لثه ، مشکلاتی از قبیل مشکلات قلبی و عروقی ، ناباروری، سقط جنین ، زایمان زودرس و ... را به دنبال دارد.

 بیماری لثه با درمان بیماریهای لثه ، پلاک های غذایی و جرم های چسبیده بر روی مینای دندان از بین می رود. بهترین راه پیشگیری از بیماری های لثه ، جرم گیری است که هر 6 ماه یکبار توصیه می شود. لازم بذکر است که جرم گیری هیچ گونه آسیبی به بافت دندان نمی رساند و باعث بهترشدن استحکام لثه می شود.

درزیر به چند مورد ازعلائم هشداردهنده بیماری لثه اشاره شده است:
ـ لثه‌هایی که به آسانی خونریزی می‌کنند.
ـ لثه‌های قرمز، متورم و دردناک.
ـ لثه‌هایی که از دندان‌ها عقب‌نشینی کرده‌اند.
ـ بد بویی یا بدمزگی دائمی‌ دهان
ـ فاصله افتادن یا لق‌شدن دندان‌های دائمی.
و ...

در صورت عدم درمان بیماری لثه ، ممكن است استخوان و سایر ساختارهایی كه از دندان‌ها محافظت می‌كنند، آسیب ببینند همچنین امکان شل‌ شدگی و افتادن دندان‌ها وجود دارد . در این مرحله برای پیشگیری از ضایعات دندانی به درمان‌های پیچیده‌تری احتیاج است.

اگرچه بیماری‌های اطراف دندان بر اثر پلاك ایجاد می‌شود، اما عوامل دیگری نیز می‌تواند احتمال شدت و سرعت پیشرفت این بیماری‌‌ها را افزایش دهد؛ به عنوان مثال افرادی كه تنباكو مصرف می کنند در مقایسه با افرادی كه اصلا تنباكو مصرف نمی‌كنند، به احتمال بیشتر و با شدت بیشتری دچار بیماری‌های بافت اطراف دندان می‌شوند.

ساعتهای کاری

             شنبه تا جمعه
8:00 صبح تا 00:00 شب
   کلینیک جمعه ها و ایام تعطیل فعال است